Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Zabiegi w SPA relaksujące ciało

Zabiegi w SPA relaksujące ciało

Stres, praca od zmierzchu do wieczora, a także codzienne domowe obowiązki mogą każdego wykończyć. Aby choć na chwile zapomnieć o codziennej rzeczywistości, poprawiając przy okazji swoje samopoczucie i wygląd zewnętrzny, warto wybrać się np. na weekend do SPA. Liczne zabiegi oferowane przez ośrodki odnowy biologicznej zachęcają do krótkiego wyjazdu, który całkowicie może odmienić życie. Na jakie jednak zabiegi warto się zdecydować?

Masaż balijski

Jeśli odnowa organizmu to tylko dzięki masażowymi balijskiemu, który cieszy się ogromną popularnością w szczególności wśród osób, które chciałyby się zrelaksować, zapominając choć przez chwilę o otaczającej je rzeczywistości. Masaż balijski łączy w sobie tak naprawdę kilka technik relaksacyjnych. Mowa tutaj przede wszystkim o tradycyjnych technikach masażu, akupresurze, ajurwedzie, aromaterapii oraz refleksoterapii. Taki masaż pomaga się zrelaksować, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia krążenie krwi, a także wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego. W trakcie trwania masażu specjalista wykonuje bowiem kilka ruchów, wśród których można wymienić głaskanie, rozcieranie, uciskanie oraz rozciąganie określonych partii ciała.

Rytuał Hammam

Wybierając się do SPA, oprócz tradycyjnych zabiegów na ciało warto również zdecydować się na tzw. rytuał Hammam, który z pewnością pomoże się zrelaksować i usunąć całkowicie stres. Rytuał Hammam to tradycyjny turecki rytuał piękna pomagający wygładzić oraz oczyścić skórę, kojąc przy okazji skołatane nerwy. Czym jednak charakteryzuje się ten zabieg? Składa się on z kilku etapów. Pierwszy etap polega na rozgrzaniu ciała w tureckiej łaźni. W następny kroku na podgrzanym stole i przy użyciu specjalnej rękawicy specjalista wykonuje dokładny peeling ciała, który pozwala usunąć martwe komórki naskórka. Gdy skóra zostanie dogłębnie oczyszczona, nakłada się na nią pianę z różanego mydła, która również pomaga oczyścić skórę z zanieczyszczeń, będąc tym samym dopełnieniem peelingu. Po tym etapie ciało poddawane jest masażowi, który pomaga ukoić skołatane nerwy i świetnie relaksuje. Rytuał hammam cieszy się bardzo dużą popularnością w szczególności wśród kobiet, które żyją w ciągłym stresie, gdy pomaga się wyciszyć i uspokoić. Z drugiej jednak strony pomaga on również dogłębnie oczyścić skórę i przygotować ja na przyjęcie składników odżywczych znajdujących się w balsamach, olejkach lub kremach, na co w domu nie ma niestety zbyt wiele czasu (poza weekendem).