Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Na szlaku orlich gniazd

Na szlaku orlich gniazd

W dzisiejszych czasach turyści nie szukają tylko miejsca do odpoczynku, chociaż wiadomo, że to także jest ważne podczas wakacji. Ludzie decydują się na podróże bo chcą poznać ciekawe miejsca, zobaczyć interesującą faunę i florę. Wiadomo, że co kraj to ma coś innego do zaoferowania. Dlatego też ludzie tak chętnie odpuszczają swoje domy. Niniejszy artykuł ma za zadanie przestawić co można zobaczyć na szlaku Orlich Gniazd. Warto wspomnieć, iż jest to ciekawe zagadnienie. Nie każdy pewnie wie co to jest, dlatego warto zapoznać się z tym tekstem. Otóż jest to nic innego jak stworzony szlak turystyczny w Polsce. Przebiega on przez następujące województwa: małopolskie i śląskie. Ponadto szlak ten ma długość aż 163,9 km i łączy ze sobą Kraków z Częstochową.

Co spotkamy na szlaku orlich gniazd?

Zadajmy sobie pytanie: Co można zobaczyć w tym miejscu? Otóż są to głównie różnego rodzaju Zamki i ich ruiny. Do najpopularniejszych miejsc można zaliczyć przede wszystkim:

  1. Ruiny Zamku Królewskiego w Olsztynie – To miejsce zostało ufundowane przez króla Kazimierza Wielkiego. W tym miejscu kręcono sceny do filmu “Demony wojny.
  2. Ruiny Zamku Mirów – Zamek ten także został ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego.
  3. Zamek Królewski Bobolice – Zamek ten został zbudowany w XIV wieku za namową króla Kazimierza Wielkiego. Został odbudowany przez rodzinę Laseckich. To właśnie w tym miejscu został nakręcony teledysk do bajki “Merida Waleczna”.
  4. Ruiny Zamku Bąkowiec w Morsku- Był to zamek rycerski, który położony jest na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej.
  5. Ruiny zamku Ogrodzieniec – Zamek znajduje się w województwie śląskim, a dokładniej na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. W tym miejscu były kręcone sceny do filmu “Zemsta”.
  6. Ruiny Zamku w Pilicy – Kiedyś była to budowla warowna.
  7. Zamek w Będzinie- W tym Zamku mieszkały takie osoby jak: Henryk Walezy, Jan III Sobieski czy August II Mocny. Warto dodać, iż obecnie służy jako siedziba Muzeum Zagłębia.
  8. Ruiny zamku biskupów krakowskich Lipowiec w Babicach – Leży on na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej.
  9. Ruiny zamku Tenczyn w Rudnie – Został zbudowany na pięknym wzgórzu. Uważany jest za jeden z piękniejszych Zamków na szlaku.
  10. Zamek Korzkiew – Był to zamek rycerski znajdujący się na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej.

Podsumowując niniejszy artykuł jeśli ktoś uwielbia historię, to miejsce jest zdecydowanie dla niego. Warto chociaż raz w życiu zwiedzić każdy z tych zamków na tym szlaku. Naprawdę warto. Jednak nie da się tego wszystkiego zwiedzić przecież na pieszo. Warto jednak wybrać samochód na środek transportu po tych miejscach. Wymienione Zamki nie są wszystkimi, jakie można znaleźć na trasie szlaku orlich gniazd. Warto zagłębić się jeszcze bardziej w temat bo naprawdę jest co zwiedzać.