Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Bezpieczeństwo psów podczas wędrówek.

Bezpieczeństwo psów podczas wędrówek.

Wędrówki z psem potrafią dostarczyć nam dużo radości i wrażeń. Zarówno mają pozytywny wpływ na nas ( właścicieli) jak i czworonogów. Jednak decydując się na pójście z psem w góry musimy się na taki wypad odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo nasze i psa.

Bezpieczeństwo psów podczas wędrówek.

Odpowiednia odzież oraz obuwie jest dla nas kluczowe podczas wędrówki. Dla psa także jest to istotny element ekwipunku. Jeżeli trafimy na szlak gdzie będzie dużo malutkich ostrych odłamków to dla naszego psa przejście takiego odcinka może stanowić problem. Będą one wbijały się i raniły jego łapki. Zwłaszcza odczują to psy kanapowe, które mają bardzo delikatne poduszeczki. Na taką ewentualność jest oczywiście rozwiązanie. Zabierzmy specjalne butki, które ułatwią przejście trudnej trasy pupilowi. Na rynku dostępnych jest wiele tzw. ochraniaczy na łapki w góry, które pełnią bardzo ważną funkcję zabezpieczającą

 

Zanim wejdziemy na szlak zabezpieczmy się przed kleszczami, które mogą przenosić i wywoływać poważne choroby takie jak np. borelioza. Zabezpieczmy siebie, ale nie zapomnijmy o pupilu. Zaaplikuj na sierść specjalny preparat lub wetrzyjmy kropelki odstraszające kleszcze.

 

Bardzo przydatny podczas wszelakich wędrówek może okazać się identyfikator. Przypnij go do obroży psa. Na nim powinno znajdować się imię czworonoga, numer jego właściciela , opcjonalnie adres pod którym mieszka pies. Gdyby zdarzyło się, że nasz pupil się nagle zgubi to mamy większe prawdopodobieństwo na jego odnalezienie.

Szelki znacznie bardziej sprawdzą się w górach niż obroża. Przypięcie smyczy do szelek będzie o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze dla czworonoga niż do obroży. Nie spowoduje to podduszenia oraz nieprzyjemnych szarpnięć na karku. Ponadto w razie potrzeby na szelkach zawsze łatwiej jest podciągnąć psa ( na obroży jest to niemożliwe).

Aby nasz wypad przebiegał sprawnie i bez przykrych niespodzianek musimy się do niego przygotować oraz zabrać ze sobą odpowiednie sprzęty, które będą przydatne nie tylko dla nas, ale także dla naszego pupila.