Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Wrocław jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast położonych na terytorium Polski. Znaleźć w nim można ogrom historycznych zabytków, przepiękną miejską architekturę, a także całą masę imprez kulturalnych od wystaw muzealnych zaczynając a na koncertach kończąc. Wrocław to miasto przyjazne zarówno dla samotnych podróżników jak i dla rodzin z dziećmi. Dysponuje ono bardzo obszerną bazą noclegową na bardzo różnorodnym poziomie. Dostępne są zarówno przytulne pokoje w niezbyt wygórowanych cenach jak i luksusowe apartamenty.

Dlaczego warto wybrać się do Wrocławia choć na kilka dni?

Powodów jest przynajmniej kilka. Miłośnicy historii znajdą w samym Wrocławiu jak i w jego bezpośrednich okolicach całą masę zabytków architektonicznych, duża ilość z nich sięga aż czasów średniowiecza. Z kolei wielbiciele dobrej zabawy odnajdą się na imprezach plenerowych, koncertach czy innych wydarzeniach festiwalowych. We Wrocławiu nie brakuje też atrakcji dla dzieci, tych młodszych jak i tych starszych. Nie ma co ukrywać – Wrocław to na prawdę magiczne miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jakie są największe atrakcje Wrocławia

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Wrocław jest miastem obfitującym w atrakcje turystyczne. Znajdzie się tam coś ciekawego i dla małych podróżników i dla tych nieco starszych. Ogromnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się między innymi rynek we Wrocławiu. W ogóle, całe stare miasto jest pełne różnorodnych zabytków. Szczególną uwagę przykuwa ratusz oraz kolorowe kamieniczki rozlokowane wokół zabytkowego rynku. Punktem stałym niemal wszystkich wycieczek do Wrocławia jest także Panorama Racławicka. Idealnym miejscem na wieczorny spacer będzie Ostrów Tumski. W tej części miasta pełno jest obiektów sakralnych, jest to wyjątkowa gratka dla miłośników sztuki sakralnej.

Mniej znane oblicza Wrocławia

Atrakcje Wrocławia to nie tylko Rynek, Ostrów Tumski czy Panorama Racławicka. W mieście nie brakuje także i mniej znanych ale równie ciekawych miejsc i zabytków. Spacerując po Wrocławiu warto znaleźć chociaż chwilę czasu na to by poszukać wrocławskich krasnali. Ciekawą atrakcją będzie także mostek czarownic, który jest łącznikiem pomiędzy dwiema kościelnymi wieżami. Warto odwiedzić również takie miejsca jak Muzeum Narodowe we Wrocławiu czy słynne już na całą Polskę Hydropolis. Jedno jest pewne – we Wrocławiu jest tyle atrakcji, że na prawdę trzeba sprytnie zaplanować czas, tak by go starczyło chociaż na kilka najważniejszych punktów.