Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Pyszne desery za niską cenę istnieją!

Pyszne desery za niską cenę istnieją!

Dobre restauracje w Katanii

Oprócz tego, że można nabyć ryby na targu w Katanii, to nie zabraknie innego jedzenia w pobliskich restauracjach. Tam również nie można narzekać na złe smaki, a dodatkowo mamy możliwość cieszyć się klimatem, a zwłaszcza po zmroku. Klienci polecają m.in. WINE BAR Razzmatazz, co prawda nie jest tak tanio jak w La cantina del sole, gdzie można kupić tanio ryby, ale warto tam zajrzeć. Nasze podniebienie będzie w niebie! Sami możemy zauważyć, że targ w Katanii ma rozszerzony asortyment, a co jest istotne, każdy znajdzie coś tutaj dla siebie.

Od ryb do pizzy! Dobra kuchnia

Czytając informacje na temat powyższego targu możemy nabrać niechęci w momencie, gdy nie jesteśmy fanami takiego jedzenia. Jednakże nie wszystko stracone, ponieważ w okolicy nie tylko znajdziemy restauracje z różnymi daniami, to można znaleźć po prostu…Pizzerie! Być może sama Sycylia nie bardzo kojarzy nam się właśnie z nią, ale to nie znaczy, że jest średnia w smaku, wręcz przeciwnie! Są przypadki, gdzie turyści porównują jej smak do tej z Neapolu, czyli inaczej mówiąc, ma powodzenie. Nie bez powodu jedna z takich knajp w Katanii nosi nazwę Pizzeria Sicilia Bedda-Bella Napoli, gdyż tam dostaniemy właśnie podobną pizzę, jak w Neapolu.Dlatego warto samemu się przekonać i porównać je do siebie, wszystko co obce jest warte naszej uwagi!

A co powiesz na…Mały deserek?

Wiadome jest to, że po obiedzie dobrze jest coś ,,wrzucić za ząb’’, a dokładnie deser. Można powiedzieć, że każde dania w każdym Państwie czymś się od siebie różnią, dlatego też tak ważna jest degustacja różnych dań i deserów w miarę możliwości. Jak to się mówi – oprócz samego zwiedzania, poznania kultury, dobrze jest poznać zwyczaje kulinarne. Jeżeli zależy Ci na tym, aby były lekkie (bo w sumie tak jest najlepiej po obiedzie), to zwróć uwagę na doskonale lody, które są nadziewane serkiem ricotta i pistacjami. Sama nazwa brzmi kusząco, ale smak również taki jest, co zwykle potwierdzają sami turyści. Oprócz tego popularność zyskują kruche rurki Canoni, które nie znajdują się w restauracjach, ale w pobliskiej piekarni, którą można zauważyć na miejscu. Zazwyczaj obce rejony kojarzą nam się również z wysokimi cenami, ale nie wszędzie tak jest, gdyż powyższą rurkę można kupić za 0,80 €! Można pomyśleć, że za taką cenę, to pewnie nic takiego, ale nie zawsze się to sprawdza, a zatem: szerokiej drogi!