Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

5 najlepszych atrakcji w Gruzji

5 najlepszych atrakcji w Gruzji

Gruzja jest bardzo niedoceniana, a za to przepiękna. Z pewnością jest to miejsce, które warto odwiedzić. Jakie są jej najlepsze atrakcje? Sprawdź tę listę zanim wybierzesz się na wycieczki po Gruzji!

Mestia

Jest to małe miasteczko, które znajduje się w Swanetii. Znajdziemy w nich dwie słynne wieże obronne, których używano do obrony przed najeźdźcami. Swanowie byli bardzo waleczni i w przeszłości bardzo często toczyli wojny z okolicznymi miastami. W Mestii znajdziemy też wiele uroczych restauracji, w których będziemy mogli zjeść lokalne jedzenie. W dodatku widoki są bardzo piękne, bo cała okolica otoczona jest przez góry.

Ushguli

To naprawdę wyjątkowe miejsce, bo Ushguli jest najwyżej położoną wioską w Europie. Znajduje się ona na wysokości 2200 metrów nad poziomem morza. Miejsce to również znajduje się w Swenetii, a ludzie, które stamtąd pochodzą uchodzą za najbardziej szalonych z całego kraju. Wioska ta była jednym z najczęściej napadanych miejsc w całym kraju, a jednak broniła się bardzo dzielnie i wytrwale. Na jej najniższych piętrach mieszkają ludzie hodujący zwierzęta. Jeśli będziemy chcieli dostać się wyżej, będziemy musieli wdrapać się tam po drabinie. W okresie zimowym, wioska jest zupełnie odcięta od świata, co sprawia, że ma ona niesamowity klimat. Zaraz za wioską znajduje się bardzo ciekawe miejsce na nocleg na dziko, który z pewnością będzie niepowtarzalnym doświadczeniem.

The Mtskheta Church of JvariThe Mtskheta Church of Jvari

Przepiękny klasztor, do którego można dostać się konno. Można też dojść tam pieszo, ale nie będzie to proste. Wycieczki po Gruzji konno są świetnym pomysłem, bo naprawdę łatwo można się tam w ten sposób przemieszczać. Konie można wypożyczyć za około 150 złotych. W cenie dostaniemy też przewodnika, który pomoże nam nawet jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w jeździe konnej. Możemy też wybrać się tam z dziećmi, bo konie będą miały różne rozmiary. Często odbywają się tam różne wydarzenia, dzięki którym możemy poznać prawdziwą kulturę Gruzji. W kraju tym bardzo często odbywają się przeróżne święta, w których zdecydowanie warto brać udział. Co więcej, Gruzja sama w sobie jest bardzo piękna, a klasztor ten świetnie to pokazuje. Okolica jest bardzo malownicza i pozwala nam ona poznać trochę historii tego kraju. Warto odwiedzić to miejsce zarówno latem i zimą. Jedynym minusem może być to, że będzie w nim dużo turystów, więc jeśli nie lubimy tłumów, że to być dla nas problem.