Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Wakacje na własną rękę

Wakacje na własną rękę

Wielu osobom błędnie wydaje się, że skoro oferty wakacyjne popularnych biur podróży są zwykle dosyć kosztowne, nie pozostaje im nic innego jak spędzać urlop w mieście. Nic bardziej mylnego. Zorganizowanie bardzo atrakcyjnego wypoczynku na własną rękę – zarówno w Polsce, jak i za granicą – wcale nie musi rujnować naszego budżetu. Trzeba tylko wiedzieć gdzie – i jak – szukać.

Kiedy wyjechać?

Oczywiście ceny w samym sezonie letnim, a tym samym urlopowym są zwykle największe. Może więc warto pomyśleć o wyjeździe w innym terminie, zwłaszcza, jeśli przykładowo marzą nam się rajskie plaże na jednej z pięknych europejskich wysp? Bardzo ciepło jest tam zwykle znacznie dłużej niż w Polsce, dlatego wyjechać można już wczesną wiosną czy nawet późną jesienią. Nie tylko uda nam się wówczas zaoszczędzić (tańszy będzie nie tylko środek transportu, ale też hotel, często nawet ceny w restauracjach) oraz uniknąć ogromnych tłumów w najpopularniejszych miejscach.

Czym na wakacje?

To, czym udać się na wakacyjny wyjazd zależy w dużej mierze od obranego przez nas kierunku. Ciekawe oferty – czy interesują nas Włochy, czy Sopot – mają zarówno popularne tanie linie lotnicze (np. wizzair czy ryanair), ale też przewoźnicy autokarowi (np. flixbus) czy PKP (wystarczy wspomnieć choćby o kolejach śląskich i ich umowie z kolejami czeskimi, dzięki której po kraju śląsko-morawskim podróżować możemy… za darmo). Im wcześniej zaczniemy szukać, tym większą szansę mamy na znalezienie ciekawej promocji.

Gdzie się zatrzymać?

Bardzo dużo osób szuka dla siebie zakwaterowania bezpośrednio na stronie wybranego hotelu, co z pewnością jest wygodne, ale też najbardziej kosztowne. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z popularnych wyszukiwarek i porównywarek noclegów (np. booking). Możemy tam wpisać interesujące nas kryteria (np. typ – hotel, apartament czy kwatery prywatne; miejsce – Sopot, Barcelona, Monachium itd. i inne) oraz przedział cenowy. Taka wyszukiwarka daje nam o wiele większe możliwości. Noclegów możemy też szukać na portalach, gdzie ludzie udostępniają swe apartamenty na wakacyjne wyjazdy (np. airbnb), a także znaleźć darmowe zakwaterowanie przy pomocy portalu społecznościowego couchsurfing, zrzeszającego podróżników z całego świata. Główną funkcją portalu jest możliwość wyszukania darmowego noclegu u jednego z wielu hostów wybranego na podstawie zawartych w profilu informacji oraz opinii innych. Sami także możemy oferować nocleg, ale nie jest to konieczność – możemy też na przykład zaproponować innym swój czas, oprowadzanie po naszym mieście itp.