Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Ciekawe warszawskie budynki

Ciekawe warszawskie budynki

Stolica Polski, czyli Warszawa to obecnie jedno z najpiękniejszych polskich miast, którego architektura każdego roku przyciąga do siebie wielu turystów, nie tylko tych z polski, ale również z zagranicy. W Warszawie można znaleźć wiele niezwykle ciekawych budynków, które koniecznie należy zobaczyć, wybierając się choćby na krótki wypad do tego przepięknego miasta. Co jednak warto zobaczyć?

Pałac Kultury i Nauki

Prawdziwym symbolem Warszawy jest od wielu lat słynny Pałac Kultury i Nauki będący równocześnie najbardziej rozpoznawalnym budynkiem znajdującym się w tym mieście, W 2007 roku został on wpisany do rejestru zabytków i stanowi jedyny w Warszawie przykład typowo socjalistycznej architektury. Pod względem wysokości znajduje się on w czołówce użytkowych obiektów w całej Europie. Budzi jednak wśród większości osób skrajne emocje. Z uwagi na swój wygląd i styl jest on przez wiele osób wyśmiewany. Niektórzy uważają, iż powinien zostać wyburzony, a na jego miejscu powinno stanąć coś nowoczesnego. Budynek składa się z dwukondygnacyjnej części podziemnej, naziemnej części niskiej i części wieżowej z czterema narożnymi wieżyczkami przyporowymi. Można z niego podziwiać przepiękne widoki na najbliższą okolicę, jednak wstęp na wieżę jest płatny.

Centrum Nauki Kopernik

Jeśli chodzi o ciekawie budynki to warto również zobaczyć Centrum Nauki Kopernik. Jeden z najnowocześniejszych obiektów w całej Warszawie każdego roku przyciąga do siebie prawdziwe tłumy turystów, w szczególności dzieci. W Centrum można bowiem zobaczyć wiele bardzo ciekawych atrakcji związanych z technologią oraz z przyrodą. Celem jego działania jest przede wszystkim wyjaśnianie zwykłym ludziom skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, a także pobudzanie ich do myślenia. W budynku zgromadzonych jest wiele eksponatów zgrupowanych w sześciu tematycznych galeriach takich jak: Świat Ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, BZZZ! i Re: Generacja.

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej

Kolejnym ciekawym budynkiem znajdującym się w stolicy jest gmach Biblioteki Uniwersyteckiej, na której dachu znajduje się przepiękny ogród. Cały budynek został wykonany ze spatynowanej miedzi, a jego zielony kolor harmonizuje z elementami zewnętrznymi gmachu, czyli z przepięknym ogrodem, z którego roztacza się niesamowity widok na najbliższą okolicę. Z dachu Biblioteki można bowiem zobaczyć nie tylko najwyższe wieżowce znajdujące się w Warszawie z Pałacem Kultury i Nauki na czele, ale również Bulwary Wiślane, odwiedzane chętnie przez spacerujących turystów.