Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego i miasto, którego połowę stanowią zieleń i woda. Druga połowa z kolei wypełniona jest atrakcjami, zabytkami i miejscami, które trzeba zobaczyć, aby poczuć atmosferę miasta i poznać jego niezwykłą historię. Szczecin – atrakcje, które warto zobaczyć, to długa lista, na której każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozycje obowiązkowe w Szczecinie

Do największych atrakcji Szczecina należy Zamek Książąt Pomorskich, czyli siedziba rodu Gryfitów, która stanowi dziś symbol miasta. Znajdują się tutaj pomieszczenia, które można zwiedzać z przewodnikiem, oraz punkt widokowy, gdzie można podziwiać panoramę miasta. Na terenie kompleksu nieustannie odbywają się również liczne imprezy kulturalne, dlatego warto zapoznać się z kalendarium wydarzeń i być na bieżąco tuż przed wycieczką do Szczecina.

Park im. Jana Kasprowicza został założony dokładnie w 1900 roku i stanowi największy park w tym zielonym mieście. To nie tylko tereny, na których można aktywnie odpocząć, przemierzając go pieszo lub na rowerze, lub wybrać się na rodzinny spacer z dala od miasta, ale również miejsce, w którym zobaczyć można wiele rzadkich gatunków roślin.

Wały Chrobrego to kolejna budowla, która natychmiast kojarzy się ze Szczecinem. Stanowią one punkt widokowy wznoszący się nad Odrą i zostały zbudowane w XIX wieku. Turyści mogą z niego obserwować nie tylko rzekę, ale i znajdujące się na niej wyspy.

Stare Miasto w Szczecinie zostało niemal doszczętnie zniszczone podczas drugiej wojny światowej. Odbudowa starówki trwa w niektórych miejscach nadal, ale ta część Szczecina zdaje się być jego sercem. Znajdziemy tutaj piękne, odrestaurowane kamienice, mnóstwo klimatycznych uliczek i przytulnych knajpek, a przede wszystkim ducha dawnych czasów.

Jezioro Dąbie w Szczecinie należy do największych polskich jezior. Działa tutaj wiele obiektów żeglarskich, dlatego w sezonie roi się tutaj od wielbicieli sportów wodnych, ale również tych, którzy uwielbiają dobrą zabawę nad wodą.