Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Jak w tani sposób zorganizować wakacyjny wyjazd?

Jak w tani sposób zorganizować wakacyjny wyjazd?

Zbliża się sezon urlopowy i wiele osób odlicza dni do momentu, kiedy będą mogły odpocząć od pracy i codziennych obowiązków, zrelaksować się, nabrać sił na nadchodzące jesienne i zimowe miesiące, naładować baterie pozytywną energią… Oferty popularnych biur podróży uginają się od natłoku atrakcyjnych ofert, jednak nawet te promocyjne mogą być dla niektórych wydatkiem nie do przeskoczenia. Czy są więc oni skazani na lato w mieście, czy ewentualne wyjście na działkę czy pobliskie kąpielisko? Niekoniecznie, bowiem pełne atrakcji – i niedrogie – wakacje zorganizować można na własną rękę. Od czego zacząć?

Czym na wakacje?

Czasy, kiedy loty samolotem były ekskluzywnym dobrem zarezerwowanym dla nielicznych minęły bezpowrotnie, głównie za sprawą tak zwanych tanich linii lotniczych, które działają prężnie także na terenie Polski. W ich ofercie znaleźć można naprawdę interesujące kierunki w bardzo przystępnych cenach – zwłaszcza, jeśli biletów szukamy na kilka miesięcy przed planowanym lotem, bądź uda nam się trafić na ciekawą promocje. Jeśli mamy już wybrany kierunek ceny lotów warto zacząć śledzić ze sporym wyprzedzeniem – patrząc na to, jak kształtują się ceny w przyszłości możemy mniej więcej dowiedzieć się, kiedy cena na wybraną przez nas datę będzie najniższa. Wiele osób najpierw przegląda ceny biletów, i dopiero na tej podstawie wybiera kierunek lotu. A opcji jest naprawdę dużo. Poza liniami lotniczymi ciekawe oferty mają także przewoźnicy autokarowi a od niedawna także polskie koleje. Każdy powinien więc znaleźć dla siebie coś odpowiedniego i jednocześnie nie zrujnować swojego budżetu.

Gdzie nocować Szczecin?

Zakwaterowanie w popularnym kurorcie czy hotelu także może być dosyć kosztowne, ale i tutaj dostępne są o wiele bardziej przystępne alternatywy. Dla osób, które cenią sobie przygody i kontakt z lokalnymi mieszkańcami odwiedzanych miejsc ciekawą propozycją jest couchsurfing – platforma społecznościowa zrzeszająca podróżników z całego świata, która umożliwia znalezienie (jak i zaoferowanie innym) darmowego noclegu pod swoim dachem. Alternatywą są wyszukiwarki takie jak booking com, pozwalające na wyszukanie noclegów w interesującym nas przedziale czasowym na podstawie wprowadzonych tam kryteriów (np. apartament, Szczecin, blisko centrum itp.). Prywatny apartament to tylko jedna z wielu dostępnych opcji zakwaterowania, w różnych cenach oraz o różnym standardzie. Tutaj także warto poszukać z wyprzedzeniem, ceny bowiem są zmienne.