Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Ciekawe festiwale jazzowe

Ciekawe festiwale jazzowe

Jazz to jeden z najznamienitszych gatunków muzycznych w związku z czym każdego roku w wielu miastach, zarówno tych polskich, jak i europejskich organizowane są liczne festiwale przyciągające nie tylko najbardziej znane gwiazdy tego gatunku, ale również prawdziwych fanów tego gatunku muzycznego. Na jakie jednak festiwale jazzowe warto się wybrać, spędzając tym samym miło wakacyjny odpoczynek?

Paris Jazz Festival

Lato to czas, w którym organizowanych jest wiele jazzowych festiwali a jednym z największych i najpopularniejszych jest Paris Jazz Festival odbywający się na przełomie czerwca i lipca. Od wielu lat w stolicy Francji w letnie weekendowe dni koncertują najlepsi jazzowi muzycy. Dzięki temu, że wstęp na festiwal jest całkowicie darmowy, to każda zainteresowana nim osoba może się na niego wybrać. Każda osoba, która chciałaby jednak wybrać się na ten festiwal jazzowy, powinna pamiętać o wykupieniu biletu wstępu do parku i ogrodu botanicznego Floral, w którym to właśnie miejscu organizowane są koncerty. We wspomnianych festiwalu biorą udział najlepsi muzycy z całego świata, a nawet z Polski. Mowa tutaj oczywiście o świetnym polskim muzyku jazzowym, którym jest Leszek Możdżer.

Montreux Jazz Festival

Kolejnym bardzo ciekawym festiwalem jazzowym jest ten organizowany w lipcu w Montreux. Przyciąga on do siebie każdego roku wielu najlepszych światowych muzyków. Choć podczas festiwalu dominuje oczywiście jazz, to jednak z roku na rok można posłuchać również innych gatunków muzycznych. W miarę jak festiwal zaczął się rozrastać, zmieniona została nieco jego formuła. Obecnie wiele osób uważa, iż muzyka jazzowa idzie tutaj na równi z takimi gatunkami muzycznymi jak pop, rock oraz R&B. Czy warto zatem wybrać się na to wydarzenie kulturalne? Jak najbardziej tak! Z uwagi na fakt, iż podczas koncertów można posłuchać nie tylko muzyki jazzowej, ale również innych gatunków muzycznych, to każda osoba powinna znaleźć tam coś dla siebie. Przed przyjazdem warto jednak dokładnie sprawdzić kalendarz imprezy, aby mieć pewność, w jakich godzinach będzie koncertował dany artysta.

Koncerty w Warszawie

Niemal przez cało lato na rynku Starego Miasta w Warszawie organizowane są liczne koncerty jazzowe. Choć wydarzenia tego nie można zbytnio nazwać festiwalem, to jednak w letnie wieczorne weekendy można posłuchać naprawdę dobrej muzyki, jednak w miejsce to warto wybrać się nieco więcej, aby znaleźć sobie jakieś miejsce. Zainteresowanie koncertami jest bowiem bardzo duże.