Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Co warto zobaczyć w Reykjaviku?

Co warto zobaczyć w Reykjaviku?

Reykjavik to stolica oraz największe miasto Islandii. Miasto położone jest nad Zatoką Faxa, Miasto może pochwalić się wieloma atrakcjami, wartymi uwagi. Na odwiedzających czekają m.in.: muzea, liczne tereny zielone, historyczne centrum z niewysoką zabudową, wszechobecne murale czy zrewitalizowany obszar portowy.

Islandia jest znana na całym świecie głównie dzięki przyrodzie: występują tu zorze polarne, majestatyczne lodowce, niesamowite wodospady, piękne wyżyny i, oczywiście, aktywne wulkany. Stolica Islandii jest pełna atrakcji i niespodzianek i nie należy jej traktować tylko jako bazy wypadowej do dalszych wycieczek.

Reykjavik co warto zobaczyć? Ciekawe informacje

Reykjavik nie ma dużego terenu do zwiedzania, dlatego bez problemu przemierzymy je pieszo. Co prawda miast lekko pnie się w górę, ale stromizna nie powinna stanowić problemu dla zwiedzających.Wielu turystów traktuje Reykjavik jako miejsce wypadowe do objazdu wyspy. Jeśli chcemy poznać atrakcje turystyczne stolicy Islandii, warto zaplanować pobyt na dwa dni.

W Reykjaviku znajduje się wiele zabytkowych budynków, reliktów kultury Wikingów i pozostałości po średniowiecznych epokach. Miłośnicy kultury docenią salę koncertową Harpa i kościół Hallgrímskirkja. Z kolei amatorzy sztuki będą mogli podziwiać bogactwo imponujących posągów, rzeźb i street-artu w całym mieście.

Wybierając się do Reykjaviku warto rozważyć zwiedzanie z przewodnikiem. Wówczas poznamy ciekawą historię miasta, która skrywa w sobie wiele tajemnic. Po stolicy jeżdżą także autobusy w systemie hop-on – hop-off, które zabiorą turystów do wielu miejsc.

Jednym z najważniejszych miejsc do zwiedzenia jest Dom Höfði, który ma nie tylko znaczenie dla samej Islandii, ale również historyczne znaczenie dla całego świata. W 1986 roku odbył się tu szczyt pomiędzy prezydentami Reaganem i Gorbaczowem, którzy spotkali się, aby przedyskutować kwestię wprowadzenia międzynarodowego zakazu używania broni balistycznej podczas zimnej wojny.

W centrum miasta warto zobaczyć Parlament Alþingi, który jest najstarszym parlamentem świata. Warto także zobaczyć katedrę w Reykjaviku, która często jest niedoceniana. To najstarszy kościół stolicy Islandii. Miejsce, które przyciąga turystów są Ruiny Longhouse. Jest to wystawa o osadnictwie Reykjaviku. To prawdziwa gratka dla miłośników historii. Główna ulica handlowa Reykjaviku, czyli Laugavegur jest najstarszą ulicą miasta. Mieszczą się tu bary i restauracje, a także kilka historycznych budynków. Wśród nich znajduje się dom, w którym na świat przyszedł jedyny islandzki laureat literackiej Nagrody Nobla, pisarz Halldor Laxness.