Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Magiczna stolica Dolnego Śląska

Magiczna stolica Dolnego Śląska

Wczasy spędzane za granicą cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Jednak nie każdy lubi podróże do egzotycznych krajów, a także nie każdy ze względów chociażby zdrowotnych może się zdecydować na długą podróż. Na całe szczęście, Polska to kraj bardzo urozmaicony pod względem walorów turystycznych. Można wybrać się na niezapomniane wakacje w kraju zarówno na łonie natury jak i zwiedzając zabytkowe miasta. Przykładem miejsca z długą i niezwykłą historią, w którym nie brakuje atrakcji turystycznych może być na przykład Wrocław.

Baza noclegowa we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska to wyjątkowe miejsce, które może pochwalić się niezmiernie rozbudowaną bazą noclegową. Bez problemu można znaleźć tu ofertę noclegu w atrakcyjniej cenie w sam raz na studencką kieszeń jak i propozycje luksusowego wypoczynku w hotelach o ogromnej renomie. Różnorodność miejsc noclegowych jest bardzo duża, także każdy znajdzie obiekt noclegowy, który będzie spełniał jego wymagania. Ciekawą propozycją są chociażby hostele – można w nich znaleźć nocleg w cenie kilkudziesięciu złotych za łóżko. Często są to obiekty położone w ścisłym centrum miasta, co znacznie ułatwia zwiedzanie, ponieważ aby dotrzeć do najciekawszych zabytków nie trzeba wówczas korzystać z komunikacji miejskiej. W hostelach można zarezerwować zarówno cały pokój jak i pojedyncze łóżko w sali wieloosobowej.

Jak dotrzeć do Wrocławia?

Wrocław jest doskonale skomunikowany z reszta kraju. Dojechać tam można zarówno pociągiem jak i korzystając z komunikacji autobusowej. Warto śledzić internetowe strony przewoźników, gdyż często można natrafić na bardzo okazyjne oferty, jak na przykład przejazd na trasie Kraków – Wrocław za kilka złotych. Terminy przejazdu dobrze jest rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, wówczas można liczyć na duże zniżki, dotyczy to zwłaszcza przejazdów pociągami. Do Wrocławia można także wybrać się własnym samochodem. Na terenie miasta znajduje się wiele strzeżonych parkingów czynnych całą dobę.

Co zwiedzać we Wrocławiu?

Zwiedzanie miasta można rozpocząć od wizyty w punkcie informacji turystycznej. Dostępne są tam mapy oraz lokalne przewodniki. W punkcie informacyjnym można także sprawdzić listę nadchodzących imprez oraz wydarzeń kulturalnych. Większość turystów odwiedzających to miasto przygodę ze stolicą Dolnego Śląska zaczyna od spaceru po wrocławskim Rynku, który zaliczany jest do jednych z największych w Europie. Pasjonaci dzieł sztuki powinni koniecznie odwiedzić Panoramę Racławicką.