Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Jak rozbić obóz zimowy bez zamarzania na śmierć?

Jak rozbić obóz zimowy bez zamarzania na śmierć?

Zimowy kemping nie musi być onieśmielający, mroźny ani nieszczęśliwy… w rzeczywistości samotność cichego, zaśnieżonego lasu może być właśnie tym, czego szukasz.

Dlaczego warto wypróbować kemping zimowy?

Biwakowanie zimą to zupełnie inne doświadczenie niż biwakowanie wiosną, latem i jesienią. Nawet najpopularniejsze kempingi będą prawdopodobnie opustoszałe, a cisza – nie tylko z powodu tłumiącego śniegu, ale także braku innych imprez – jest czymś, czego większość ludzi nigdy nie doświadczyła.

Wszystko jest zmiękczone — kopce nieprzerwanego śniegu są zaokrąglone na naturalnych krawędziach skał, konary drzew są otoczone bielą, uginając się pod ciężarem i tworząc błyszczący tunel nad szlakiem. Obawy związane ze znalezieniem płaskiego miejsca na namiot są bezpodstawne: śnieg w ciągu sezonu zapewnia nieprzerwany poziom pola do ustawienia witryny. Miej oko na ślady zwierząt przecinające szlak i obóz, i słuchaj szumu skrzydeł przez gałęzie. Prawdopodobnie będzie wystarczająco cicho, aby usłyszeć rzeczy, których normalnie nie słyszałbyś w bardziej ruchliwych porach roku.

Jak przygotowujesz się do zimowego biwaku? Jakie gadżety zabrać

Jak wygląda przygotowanie do zimowego kempingu? Nocleg na śniegu prawdopodobnie nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o zimowych zajęciach. Ale zimowy kemping nie musi być mokry, nieszczęśliwy, a nawet zbyt zimny… jeśli odpowiednio się przygotujesz. Zimowy sprzęt kempingowy, przygotowanie miejsca i odpowiednie ułożenie warstw to kluczowe elementy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i zabawę w lesie tej zimy.

Większość przedmiotów potrzebnych do biwakowania na zimę prawdopodobnie jest już częścią twojego systemu wyposażenia, ale posiadanie namiotu zimowego i kilku innych przedmiotów na zimę pomoże ci mieć bezpieczne i przyjemne wrażenia. Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące zimowych kempingów, niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy zimowy kemping, czy też chcesz przenieść swoją czterosezonową konfigurację na wyższy poziom.

Jaki jest najlepszy namiot na zimowy biwak?

Istnieje wiele dobrych opcji na zimowy namiot kempingowy, w tym zakup namiotu czterosezonowego lub wzmocnienie opłacalnego namiotu trzysezonowego.

Większość ludzi decyduje się korzystać ze swojego czterosezonowego namiotu tylko w okresie zimowym. Z natury namioty te są większe i cięższe niż namioty trzysezonowe i będą niepotrzebnie obciążać plecak podczas cieplejszych wycieczek. Namioty zimowe są w stanie wytrzymać trudne warunki, w tym silne wiatry i duże obciążenia śniegiem, i są zbudowane z wytrzymalszych materiałów i mniej oczek niż ich trzysezonowe odpowiedniki.

Namioty zimowe są często bardziej strome i mają kształt kopuły, co zapobiega obciążeniu śniegiem i lepiej trzyma się podczas niepogody. Korpusy namiotów zimowych mają mniej siateczki, mocniejsze zapięcia i są łatwiejsze do rozłożenia podczas noszenia nieporęcznych rękawiczek. Namioty zimowe powinny rozbijać się szybko i intuicyjnie, ponieważ po dotarciu na kemping będziesz chciał szybko wydostać się z żywiołów. Ważne jest, aby przed wyruszeniem poćwiczyć rozstawianie zimowego namiotu kempingowego, ponieważ zimne kończyny sprawią, że wszystko będzie wydawać się trudniejsze.