Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Rodzinny wypoczynek nad wodą

Rodzinny wypoczynek nad wodą

Letnie wakacje to idealny czas na wypoczynek nad wodą. Ciepłe słońce, piaszczyste plaże i mnóstwo atrakcji – czego chcieć więcej? Na terenie Polski leży tyle jezior, że nieraz bardzo trudno jest podjąć decyzję nad które z nich wybrać się z rodziną na urlop. Niektóre akweny wodne położone są z dala od popularnych turystycznych destynacji. Można tam cieszyć się bliskością natury. Z kolei inne, to centrum życia towarzyskiego, jak chociażby najbardziej popularne mazurskie jeziora. Ostateczny wybór miejsca wypoczynku powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zielone wzgórza nad Soliną

Zalew Soliński to jedno z najbardziej popularnych jezior położonych w południowo – wschodniej części kraju. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku ta część Polski została nieco zapomniana przez turystów, jednak obecnie jej popularność się odradza. Z roku na rok powstaje coraz więcej obiektów turystycznych na bardzo wysokim poziomie, chociażby w miejscowościach takich jak Polańczyk czy Solina. Są to bardzo znane kurorty turystyczne, w których nie brakuje miejsc zarówno do zabawy jak i odpoczynku. Nie lada atrakcją mogą być rejsy turystyczne po Jeziorze Solińskim. W wolnej chwili warto wybrać się także w położone nieopodal góry – widok z połonin zachwyci każde serce.

Nieznana perła Podlasia

Podlasie to jeden z tych regionów w kraju, gdzie natura wciąż żyje swoim własnym rytmem i nie jest nazbyt zniekształcona ręką człowieka. Każdy, kto pragnie nad jeziorem znaleźć odrobinę spokoju powinien wybrać się na Podlasie. Ciekawym miejscem na rodzinny wypoczynek będzie Jezioro Siemianówka położone kilkadziesiąt kilometrów na północ od Puszczy Białowieskiej. Swoistą ciekawostką jest to, że nad tym jeziorem działa jedno z niewielu w kraju zupełne darmowych pól campingowych. Jest ono w pełni wyposażone – posiada prysznice, toalety, a także przyłącza do wody dla camperów. Wielbiciele bardziej ekskluzywnych warunków znajdą nocleg na kwaterze prywatnej.

Rejsy po mazurskich jeziorach

Prawdziwą mekką dla miłośników żaglówek czy spływów kajakowych są mazurskie jeziora. Na północnym wschodzie Polski ciężko jest wskazać jedno najpiękniejsze jezioro. Już sama nazwa, kraina tysiąca jezior, wskazuje na to, ze jest ich tam bez liku, a każde kolejne jest piękniejsze od poprzedniego. Klimat mazurskich jezior przyciąga każdego roku rzesze podróżników. Odbywa się tam wiele festiwali muzycznych. Na miejscu jest bardzo dużo pól biwakowych, kwater prywatnych, a także luksusowych hoteli.