Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Od kiedy można używać nosidełka turystycznego?

Od kiedy można używać nosidełka turystycznego?

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem pozwala budować więzi między rodzicami a pociechami. Dzięki temu tworzą się wspomnienia, które dzieci mają na długo w swojej pamięci. Pierwszym krokiem do rozbudzenia w dzieciach zamiłowania do aktywności, jest pokazanie dziecku swojej ulubionej aktywności. Jeśli rodzice lubią wyprawy w góry, nie muszą rezygnować z górskich wędrówek, kiedy pojawi się dziecko. Nosidełka turystyczne dla dzieci pozwalają zabrać nawet najmłodsze dzieci na górską wyprawę.

Piesze wędrówki górskie to frajda dla całej rodziny. Maluch poznaje świat, obcuje z przyrodą i od najmłodszych lat uczy się aktywnie spędzać czas. Dla rodziców, którzy zastanawiają się jak połączyć rodzicielstwo z miłością do trekkingu i chodzenia po górach. Nosidełka turystyczne sprawiają, że rodzice nie muszą rezygnować ze swojej pasji.

Jak wybrać nosidełko turystyczne dla dziecka?

Nosidełka turystyczne dla dzieci są tak zaprojektowane, by były wygodne i funkcjonalne. Wiek, od którego można zacząć nosić dziecko w nosidle wyznacza rozwój dziecka. Dziecko musi przede wszystkim stabilnie siedzieć i stabilnie trzymać głowę. Jego kręgosłup powinien być stabilny i dobrze ukształtowany. Mięśnie wzdłuż kręgosłupa powinny być silne. Przyjmuje się, że dolną granicą wieku dla nosideł turystycznych jest ok. 6 miesięcy, ze wskazaniem raczej na 7-8 miesięcy. Młodsze dzieci zaleca się nosić w chustach lub specjalnych nosidełkach, przodem do rodzica.

Nosidełka turystyczne są tak skonstruowane, by mogły pełnić podwójną funkcję. Po pierwsze i najważniejsze, mają być środkiem transportu dla dziecka, po drugie maja pełnić funkcję miejsca do przechowywania bagażu. Wybierając nosidło turystyczne należy zwrócić uwagę na siedzisko dla dziecka. Powinno być ono szerokie, by dziecku wygodnie się w nim siedziało. Dodatkowo ważne są szelki, które rodzic zakłada na ramiona. Powinny być szerokie i wykonane z trwałego materiału. Równie ważny jest pas biodrowy, który odciąża kręgosłup rodzica. Równie ważne są pasy w nosidle, które zapewniają dzieciom komfort i bezpieczeństwo podczas wędrówki. Ponad to nosidełka turystyczne powinny być wyposażone w duże kieszenie, dzięki którym można spakować rzeczy niezbędne w dalszych wędrówkach, jak prowiant, mokre chusteczki, pieluchy czy nawet kocyk.

Zanim wyruszymy z dzieckiem na długą wyprawę, musimy przyzwyczaić je do siedzenia w nosidle i nowej formy przemieszczania się. Planując trasę, musimy pamiętać, że dziecko potrzebować będzie dużej ilości przystanków.