Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Urlop pod namiotem – jak zorganizować, co zabrać?

Urlop pod namiotem – jak zorganizować, co zabrać?

Wakacje pod namiotem to jedna z opcji spędzenia urlopu, jednak wciąż wiele osób obawia się tego wyboru. Możliwe ze strach ma podłoże w niewiedzy jak taki wypoczynek zorganizować – stąd też pytanie – jak zająć się organizacją takich wakacji, co zabrać, o czym pamiętać?

Organizacja

Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć nad tym w jakie dokładnie miejsce chcielibyśmy się udać i sprawdzić w dostępnych źródłach czy znajdują się tam pola namiotowe. W zależności od kempingu zazwyczaj możliwa jest rezerwacja miejsca przez internet bądź przez telefon, jednak nie zawsze tak jest, dlatego należy wziąć pod uwagę, że być może miejsca na rozbicie namiotu będziemy mogli szukać dopiero po przybyciu na miejsce, co nie dla każdego jest komfortowe. Warto zorientować się wśród opinii o danym polu namiotowym, żeby móc mniej więcej zdecydować czy będzie to odpowiednie dla nas miejsce. Jeśli mamy w planach grillowanie również powinniśmy dokładniej zapoznać się z regulaminem, ponieważ może okazać się, że nie jest to dozwolone na kempingu, na który się wybieramy, co może okazać się niemiłą niespodzianką zniechęcając nas wyboru takich wakacji w przyszłości.

O czym warto pamiętać?

Podczas takiego wyjazdu warto pamiętać przede wszystkim o tym, że pomimo wszystko kemping to nie hotel, więc nie spodziewajmy się po wakacjach pod namiotem tego samego co po wypoczynku w luksusowym apartamencie z basenem, gdyż możemy się mocno rozczarować. Na wycieczkę pod namiot warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania – nawet jeśli jest to pora letnia, gdyż noce są zazwyczaj chłodne, co przy złym ubiorze może być uciążliwe. Na kempingach mamy do czynienia ze wspólnymi łazienkami i ubikacjami dla wszystkich osób odwiedzających pole namiotowe, dlatego warto zabrać ze sobą klapki lub japonki, które będziemy mogli założyć pod prysznicem, aby nie nabawić się grzybicy lub innych schorzeń.
Zdecydowanie trzeba wiedzieć i pamiętać, że wakacje pod namiotem nie są dla każdego i nie wszystkim będą odpowiadać lub spełniać oczekiwania – warto to wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca i rodzaju wypoczynku.