Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Ciekawe festiwale w których warto wziąć udział

Ciekawe festiwale w których warto wziąć udział

Festiwale to wydarzenia kulturalne, które każdego roku przyciągają prawdziwe tłumy widzów, jednak nie ma się w zasadzie czemu dziwić, gdyż sztuka (pod każdą postacią) to coś, co rozwija umysł i pomaga, choć na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości. Na jakie jednak festiwale warto się wybrać i nie mowo tutaj raczej o koncertach i typowo muzycznych wydarzeniach kulturalnych?

Interdyscyplinarne festiwale

Nazwa ta z pewnością wielu osobom nic nie mówi, jednak festiwale interdyscyplinarne to bardzo ciekawe wydarzenia, które warto choć raz zobaczyć. Jednym z najpopularniejszych takich festiwali jest ten organizowany w Żyrardowie, czyli w miejscowości położonej pomiędzy Warszawą a Łodzią. Wspomniany festiwal w swoich działaniach propaguje tzw. interdyscyplinarność poprzez prezentowanie przeróżnych dziedzin sztuki. Mowa tutaj przede wszystkim o filmie, plastyce, tańcu, teatrze, animacji, a także o tańcu. Jaki jest jednak główny cel tego wydarzenia? Chodzi w nim przede wszystkim o integrację różnych środowisk artystycznych w szczególności tych akademickich. Podczas festiwalu organizowane są liczne wystawy, wykłady, debaty, projekcje filmowe, happeningi, a także wiele więcej. Podczas festiwalu można spotkać wiele znanych osób, a na koniec organizowany są wybory miss miasta. Wydarzenie to z pewnością warto zobaczyć, a organizowane jest ono każdego roku we wrześniu.

Festiwale literackie

Osoby, które z kolei są miłośnikami książek, powinny wybrać się na festiwal literacki, których w kraju nie brakuje. Jednym z ciekawszych takich festiwali jest ten organizowany w Sopocie. W obecnej edycji miejscowość ta stała się prawdziwym centrum literatury oraz kultury brytyjskiej. Wspomniany festiwal odwiedzili nie tylko światowej sławy pisarze, ale również publicyści, dziennikarze oraz znane osobistości z pierwszych stron gazet. Choć tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona była kobietom, to jednak również mężczyźni mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. O czym jednak była mowa na festiwalu? W trakcie jego trwania zaprezentowane były w szczególności osiągnięcia brytyjskich sufrażystek, jednak tematów wykładów i debat było znacznie więcej.

Festiwale sztuki

Niemal każde większe miasto organizuje co roku jakiś festiwal sztuki, który przyciąga do siebie nie tylko znane osobistości, ale również wielu ciekawych turystów. Wiele takich festiwali organizowanych jest w szczególności w Warszawie, jednak w innych miejscowościach równie można wziąć udział w takim wydarzeniu.