Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Niezwykłe zakątki Wrocławia

Niezwykłe zakątki Wrocławia

Turystyczne wyjazdy na weekend stają się ogromną atrakcją. Na kilka dni można pojechać za równo nad jezioro jak i w góry. Coraz więcej osób wybiera jednak dwa dni spędzone w mieście. Ciekawych miast na terenie kraju nie brakuje. Listę popularnych atrakcji otwierają Kraków, Warszawa oraz oczywiście Wrocław. Stolica Dolnego Śląska ma wiele do zaoferowania turystom, tym z Polski jak i zza granicy. Jak zorganizować sobie pobyt we Wrocławiu?

Bezproblemowy dojazd

Na pierwszy rzut należy przeanalizować oczywiście kwestię dojazdu. Jest wiele możliwości – własne cztery kółka, pociąg czy autobus. Każdy z wariantów ma swoje mocne i słabe strony. Obecnie, kupując bilety z odpowiednim wyprzedzeniem można załapać się na duże zniżki. Co ciekawe, z największych miast w kraju można przy odrobinie szczęścia dojechać do Wrocławia już za kilkanaście złotych. Podróż własnym samochodem jest oczywiście bardziej komfortowa jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w ścisłym centrum spora grupa turystów wybiera jednak transport masowy.

Wygodne łóżko do spania

Kolejną niezmiernie ważną kwestią dla osób, które planują weekend we Wrocławiu będzie przytulny kąt do spania. W tej kwestii na prawdę jest z czego wybierać – akademiki, kwatery prywatne, hostele i hotele – wszystkie te miejsca czekają na turystów. Warto mieć na uwadze jeden fakt – Wrocław to bardzo popularne miejsce, więc w sezonie turystycznym (we Wrocławiu trwa on niemal cały rok) ciężko jest na bieżąco znaleźć wolne łóżko w komfortowych warunkach i w przystępnej cenie. Warto zatem pomyśleć o rezerwacji pobytu w wybranym miejscu przynajmniej na kilka tygodni wcześniej. Niektóre obiekty wymagają wpłaty zaliczki na poczet rezerwacji. W przypadku rezygnacji z przyjazdu nie jest ona bezzwrotna.

Jak optymalnie zaplanować zwiedzanie Wrocławia?

Mając zaledwie dwa dni na zwiedzanie tego pięknego miasta, trzeba optymalnie rozplanować czas, tak by go wystarczyło na wszystkie najważniejsze atrakcje, a tych jest bez liku. Warto jeszcze przed wyjazdem zakupić dobry przewodnik po Wrocławiu, przyda się także dokładna mapa. Pomocna może okazać się także wizyta w punkcie informacji miejskiej. Można tam się dowiedzieć o ciekawych wydarzeniach w okolicy. W dzień warto zwiedzić zabytki starego miasta, a wieczorem wybrać się do jednego z klimatycznych lokali na wrocławskim rynku. We Wrocławiu jest tyle ciekawych miejsc, że wystarczy ich na niejeden wspaniały weekend. Większość z osób, które choć raz tam były pragnie wrócić tam przy najbliższej okazji.