Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej?

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej?

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na wycieczki rowerowe na bardzo długich dystansach. Niektórzy śmiałkowie decydują się nawet przejechać rowerem kilka krajów. Jednak do takiego wysiłku trzeba się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?

Zainwestuj w sakwy

To torby, w których będziemy przechowywać wszystkie rzeczy i sprzęt. Od nich będzie zależeć cała masa roweru, co będzie miało ogromny wpływ na komfort jazdy. Najważniejsze jest to, żeby rzeczy pakować w foliowe woreczki, dzięki którym nic nam nie zmoknie w przypadku deszczu. W ten sposób łatwiej będzie nam zachować porządek i szybciej znajdziemy to, czego akurat będziemy potrzebować. Ważne jest to, żeby nie pakować ubrań i jedzenia do tej samej sakwy, w której trzymamy olej czy sprzęt do naprawy roweru. Dzięki temu nie będziemy mieli bałaganu w sytuacji, kiedy coś nam się rozleje lub wysypie.

Co należy spakować?

Najważniejsze będzie tutaj ubranie dla nas. Musimy być przygotowani na różną pogodę i zawsze warto mieć coś na krótki rękaw, ale też ciepłą kurtkę. Żeby ograniczyć ciężar, warto ubierać się cebulę, kiedy jest chłodniej. Oprócz tego, z pewnością będziemy potrzebowali odpowiedniej bielizny, najlepiej termoaktywnej, która sprawi, że nie będziemy się pocić. Ważne jest to, żeby materiały, z których wykonane są nasze ubrania były dobrej jakości i warto zapłacić za nie trochę więcej. Musimy też mieć przy sobie sprzęt do naprawy roweru, taki jak pompka, klucz francuski czy olej. Dzięki temu poradzimy sobie w sytuacji, kiedy będzie trzeba dokonać niewielkiej naprawy, a nasz rower bardzo szybko znowu będzie sprawny.

Co należy zrobić przed wycieczką?

Przede wszystkim, wycieczki rowerowe to spory wysiłek dla naszego organizmu i musimy o tym pamiętać. Dlatego zanim wsiądziemy na rower, powinniśmy odwiedzić lekarza. Warto zrobić sobie generalne badania, żeby sprawdzić czy możemy bezpiecznie ruszać w trasę. Warto też odwiedzić dentystę, dzięki czemu uda nam się uniknąć uporczywych bóli zębów podczas jazdy. Jeśli tego nie zrobimy, możemy mieć problem będąc w obcym kraju. Warto też zapytać lekarza o kraj, do którego się wybieramy. Może nam on doradzić jakieś szczepienia, które pozwolą nam uniknąć różnych chorób, które w Polsce się nie zdarzają. Warto z pewnością zaszczepić się na tężec oraz na żółtaczkę pokarmową. Tężcem bardzo łatwo jest się zarazić w momencie, kiedy się przewrócimy. Dlatego z pewnością warto odwiedzić lekarza zanim wybierzemy się na wycieczki rowerowe.