Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Ciekawe miejsca na spędzenie miesiąca miodowego

Ciekawe miejsca na spędzenie miesiąca miodowego

Dwoje osób, które łączy miłość to jeden z najpiękniejszych widoków. Nie od dziś wiadomo, iż najważniejszym momentem w życiu dwójki kochających się osób jest ślub, który warto uhonorować wyjazdem na miesiąc miodowy do jednego z najpiękniejszych zakątków świata, których obecnie jest dosyć wiele. Gdzie jednak warto pojechać?

Rzym lub Wenecja

Jednym z najlepszych kierunków na miesiąc miodowy jest z pewnością Rzym lub znajdująca się również we Włoszech Wenecja. Będąc w Rzymie, warto wybrać się na romantyczny spacer zakończony oczywiście kolacją tylko we dwoje. Co jednak warto zobaczyć w tym miejscu? Z pewnością Koloseum, Bazylikę św. Piotra, a także Zamek św. Anioła, jednak punktem obowiązkowym powinna być słynna Fontanna di Trevi znajdująca się niedaleko Pałacu Kwirynalskiego. Odznacza ją przede wszystkim przepiękna architektura, zapierająca dech w piersiach. Jest ona najbardziej obleganą atrakcją turystyczną w całych Włoszech, dlatego też, aby ją zobaczyć, warto już rano opuścić hotelowy pokój. Fontanna przepięknie wygląda również o zmroku, ponieważ jest oświetlona, co tworzy niezwykle romantyczną atmosferę. Kolejnym ciekawym kierunkiem na miesiąc miodowy jest stolica zakochanych, czyli Wenecja. Będąc w tym miejscu, warto wybrać się na krótki rejs gondolą, zwiedzając całe miasto od zupełnie innej strony. Wąskie uliczki, przepiękne budowle, a także pyszne jedzenie to główny powód, dla którego warto tutaj przyjechać.

Paryż

Innym ciekawym kierunkiem na spędzenie miesiąca miodowego może być również Paryż nie bez powodu nazywany miastem zakochanych. Paryż idealny jest dla osób, które kochają romantyczny klimat i chciałyby miło spędzić czas tylko we dwoje. W Paryżu znajduje się oczywiście jedno z najważniejszych na świecie muzeów, a mianowicie Luwr, w którym można podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki starożytnej i nowoczesnej. Jeśli jednak zakochani nie są zagorzałymi fanami sztuki, to powinni wybrać się w nieco innym kierunku. Prawdziwym symbolem Paryża jest bowiem słynna Wieża Eiffela, z której szczytu można podziwiać przepiękne widoki na całe miasto. Ciekawy może być również spacer po Polach Elizejskich, jednak nie należy przy tym zapominać o urokliwych kafejkach i restauracjach, w których można spróbować prawdziwych gastronomicznych rarytasów. Romantyczna kolacja tylko we dwoje w takim właśnie miejscu powinna na długi czas pozostać w pamięci. Na kolację można zdecydować się na świeże owoce morza będące prawdziwym afrodyzjakiem, jednak tradycyjne dania również można bez problemu znaleźć.