Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

11 rzeczy, które warto wiedzieć przed wizytą w Niemczech.

11 rzeczy, które warto wiedzieć przed wizytą w Niemczech.

Niemcy to jeden z najatrakcyjniejszych krajów Europy, a także jeden z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Ludzie podróżują tam ze względu na turystykę i przygodę, a także w celu poznania kultury i tradycji nowego kraju. Osoby, które odwiedzają Niemcy po raz pierwszy, mogą doznać szoku kulturowego, ponieważ mogą mieć trudności ze zrozumieniem języka. Dlatego przed wyjazdem do Niemiec warto zdobyć podstawowe informacje na temat tego kraju.

Oto 11 rzeczy, które musisz wiedzieć o Niemczech przed wyjazdem.

1. Niemcy mają najstarszy parlament na świecie

Niemcy to największa republika federalna w Europie, która powstała w 1949 roku. Od zakończenia II wojny światowej Niemcy stały się państwem demokratycznym. Historia tego kraju zaczyna się od średniowiecza.

2. W Niemczech znane jest stare powiedzenie: “Mütter sind für Kinder und Kinder sind für Mütter”.

Jeśli szukasz dobrego niemieckiego jedzenia, to znaczy, że musisz zamówić golonkę, ponieważ jest to ulubiona potrawa Niemców.

3. W języku niemieckim nie ma słowa “klein”.

Słowo “klein” jest uważane za bardzo niegrzeczne w języku niemieckim. Oznacza ono mały lub małostkowy.

4. Niemcy uwielbiają pić

Są największymi piwoszami na świecie. Każdego roku wypijają ponad 300 litrów piwa.

5. Niemcy mają ponad 700 słów na określenie śniegu

W zimie Niemcy używają setek różnych słów na określenie śniegu, takich jak Gräschen, Schneekugel, Schneebein, Schneebeinhöcke, Schneeblinken, Schneeberg, Schneeflocken, Schneekuss i Schneebrille.

6. Najsłynniejszą niemiecką piosenką jest Deutschlandlied

Najsłynniejszą niemiecką piosenką jest Deutschlandlied. Wykonywali ją różni artyści, tacy jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Johann Sebastian Bach, Dietrich Buxtehude, Johann Pachelbel, Robert Schumann, Hugo Wolf, Kurt Weill i Hans J. Salter.

7. Niemcy nie mają stałego adresu zamieszkania

Jeśli chcesz coś kupić w Niemczech, nie dostaniesz stałego adresu, tylko numer przesyłki, ponieważ większość produktów pochodzi z zagranicy.

8. Niemcy są dobrzy nie tylko w piciu, ale i w jedzeniu

Jeśli kiedykolwiek przyjedziesz do Niemiec, będziesz mógł zjeść najlepszy chleb na świecie. Najsmaczniejszą potrawą w tym kraju jest Reintopf. Jest to gliniany garnek, w którym gotuje się zupę.

9. Język niemiecki nie jest łatwy do nauczenia się

Niemiecki jest jednym z najtrudniejszych języków do nauki, ponieważ jest podobny do łaciny i francuskiego. Aby go zrozumieć i mówić, trzeba opanować ogromny zasób słownictwa i gramatyki.

10. Jeśli chcesz się uczyć niemieckiego, musisz poznać różne regiony Niemiec

Niemcy to kraj wielu pięknych jezior, gór, rzek, jeziorek i zamków. Każdy region tego kraju ma swój własny język, kulturę i tradycje.

11. Niemcy nie mówią po angielsku ani hiszpańsku

Jeśli planujesz uczyć się języka niemieckiego, to musisz wiedzieć, że w tym kraju nie ma możliwości posługiwania się nim.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis. Dowiedziałeś się kilku interesujących faktów o Niemczech i jestem pewien, że będziesz zadowolony z podróży do tego kraju.