Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Najlepsze noclegi nad morzem

Najlepsze noclegi nad morzem

Wakacje nad morzem to świetny pomysł na to, aby nie tylko spędzić miło czas w rodzinnym gronie, ale również odpocząć, zapominając, choć na chwilę o codziennych obowiązkach. Decydując się jednak na taki wakacyjny wyjazd, już na kilka dni przed tym terminem warto znaleźć sobie jakiś nocleg. Obecnie najpopularniejsze są różnego rodzaju hotele i ośrodki wypoczynkowe, a także apartamenty. Na jaki jednak nocleg warto się zdecydować?

Hotele i ośrodki wypoczynkowe

Nad Bałtyk każdego roku wybiera się wielu turystów, którzy najczęściej decydują się na nocleg w hotelu lub w ośrodku wypoczynkowym. Taki nocleg ma bowiem wiele zalet. W cenę całego pobytu wliczony jest nie tylko sam pokój z prywatną łazienką i telewizją, ale również serwowane codziennie posiłki. W wielu obiektach obowiązuje albo samo śniadanie, albo tzw. ful opcja obejmująca śniadanie, kolację i obiad lub śniadanie i obiadokolację. Dzięki temu nie trzeba martwić się o konieczność samodzielnego przygotowywania posiłków, gdyż wszystko zostaje podane na przysłowiowej tacy. Decydując się jednak na hotel lub ośrodek, musimy liczyć się z hałasem oraz brakiem prywatności (poza pokojem oczywiście). Do późnych godzin nocnych może być bowiem głośno, (zamykanie i otwieranie drzwi, głośne rozmowy) a niektóre tego typu obiekty organizują ponadto liczne imprezy, co również nie sprzyja wypoczynkowi.

Nadmorskie apartamenty

Znaleźć apartament nad morzem nie jest wcale tak trudno, jednak w odróżnieniu od hotelu można liczyć w szczególności na większy spokój oraz odrobinę prywatności. Apartamenty mają znacznie większą powierzchnię, a do tego wyposażone są w sypialnie, salon, kuchnię oraz łazienkę. Pobyt w takim miejscu wiąże się jednak z koniecznością samodzielnego przygotowywania wszystkich posiłków, jednak nie powinno to sprawić większych problemów. Na obiad i kolację można wybrać się do lokalnej restauracji, oszczędzając w ten sposób sporą ilość czasu potrzebną na przygotowanie posiłków. Apartamenty położone są zwykle w dosyć cichej i spokojnej okolicy, co oczywiście sprzyja odpoczynkowi. Odrobina prywatności i spokoju to bowiem coś, na czym zależy wielu osobom, a jak wiadomo na nadmorskich plażach panuje dosyć głośna atmosfera. Jeśli chodzi natomiast o ceny, to są one z reguły nieco wyższe, jednak przeszukując w sieci różne oferty, można natknąć się na bardzo ciekawe okazje cenowe. Wystarczy jedynie dobrze szukać, najlepiej na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem na wymarzony nadmorski urlop.