Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

10 najciekawszych faktów o chińskich miastach

10 najciekawszych faktów o chińskich miastach

Ludzie zawsze szukają nowych miejsc, w których mogliby się dobrze bawić. Ludzie zawsze odkrywają nieznane miejsca, aby zdobyć dobre doświadczenia i spędzić ekscytujący czas. Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Chiny, a jednym z nich jest kultura. Ludzie są zafascynowani kulturą Chin. Mieszkańcy Chin są znani z tego, że są uprzejmi i przyjaźnie nastawieni do obcych. W tym artykule podzielę się kilkoma ciekawymi faktami na temat chińskich miast.

1. Pekin – stolica Chin położona jest w północnej części kraju. Przez cały rok panuje tu zimny klimat, a miasto jest w większości pokryte śniegiem.

2. Szanghaj – centrum gospodarcze Chin, położone we wschodniej części kraju. Można tu zobaczyć różnego rodzaju centra handlowe i słynne zabytki.

3. Hangzhou – stolica prowincji Zhejiang jest jednym z najstarszych miast w Chinach. Nazwa miasta pochodzi od imienia bogini, czyli Hang. Hangzhou jest jednym z najbardziej znanych miast w Chinach ze względu na swoje malownicze piękno.

4. Shenzhen – Jest to jedyne miasto, które nie jest stolicą żadnej prowincji. Miasto to znane jest również jako Specjalna Strefa Ekonomiczna Chin.

5. Nanjing – stolica prowincji Jiangsu, nazywana również Miastem Wiecznej Wiosny. Informacje o historii miasta można uzyskać w różnych muzeach i pomnikach historycznych.

6. Szanghaj – Jedną z głównych atrakcji turystycznych Szanghaju jest słynna Wieża Perłowa, zwana też Wieżą Perłową Orientu. Wieża ma wysokość 1 318 m.

7. Xi’an – Słynni Terakotowi Wojownicy są archeologicznym cudem Xi’an. Wojownicy ci zostali pochowani w I wieku p.n.e.

8. Pekin – Wielki Mur Chiński jest największym zabytkiem Chin. Mur ma długość 1 476 km.

9. Chengdu – Nazwa miasta pochodzi od imienia mitologicznego stworzenia, które nazywane jest “Królem Chmur”. Miasto jest położone w prowincji Syczuan.

10. Hongkong – miasto słynie z drapaczy chmur. Jedną z głównych atrakcji turystycznych tego miasta jest szczyt Victoria Peak.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że podobały Ci się te interesujące fakty na temat chińskich miast. Myślę, że z pewnością spodoba Ci się styl życia w Chinach. Mieszkańcy Chin są przyjaźni i uprzejmi. W Chinach jest wiele rzeczy do zrobienia i odkrycia.