Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

6 najlepszych atrakcji w Paryżu

6 najlepszych atrakcji w Paryżu

Planujesz podróż do Paryża i chcesz, aby była to niezapomniana wyprawa? Czy wiesz, że Paryż jest stolicą Francji i czwartym najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym na całym świecie? Więc jeśli zdecydowałeś się odwiedzić to piękne miejsce, to masz wielką szansę odwiedzić kilka słynnych atrakcji i cieszyć się czasem w Paryżu. Oto 10 największych atrakcji w Paryżu, które sprawią, że Twoja podróż będzie niezapomniana.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest symbolem Paryża i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie. Zbudowana jest na Polach Marsowych w północnej części Paryża, w pobliżu Place de la Concorde. Wieża Eiffla jest największą metalową konstrukcją na świecie, a jej wysokość wynosi 305 metrów.

Pierwsza wieża została zbudowana w 1889 r. przez Gustave’a Eiffela, a jej ukończenie zajęło mu tylko 4 lata. W dniu pierwszego otwarcia wieży odwiedziło ją 3 miliony turystów.

Muzeum Luwru

To muzeum jest najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie i największym muzeum w Paryżu. Zostało założone w 1793 roku, a jego nazwa pochodzi od pałacu Luwr. Znajduje się ono w ogrodzie Tuileries i zostało zaprojektowane przez Claude’a Nicolasa Ledoux.

W Luwrze znajdują się znane na całym świecie obrazy, takie jak Mona Lisa, Wenus z Milo, Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci czy Obraz Caravaggia. Luwr jest jednym z najbogatszych i najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie.

Katakumby

Jest to najpopularniejszy cmentarz na całym świecie. Katakumby to podziemne komory grobowe, które zostały założone przez chrześcijan w III wieku. Obecnie uważane są za jedno z najbardziej niesamowitych i historycznych miejsc, które warto odwiedzić.

Znajduje się tam ponad 22 km tuneli, a opłata za wstęp wynosi 10 euro dla dorosłych i 5 euro dla dzieci. Katakumby podzielone są na trzy części. Pierwsza z nich to część rzymskokatolicka, w której znajdują się najwcześniejsze chrześcijańskie grobowce i krypty.

Druga to Cmentarz Żydowski, a ostatnia to Cmentarz Muzułmański.

Musée D’Orsay

Jest to jedno z najwspanialszych muzeów na świecie. Jest to wspaniałe miejsce do odkrywania obrazów impresjonistów i postimpresjonistów. W muzeum znajdują się dzieła Claude’a Moneta, Edgara Degasa, Camille’a Pissarro, Auguste’a Renoira, Alfreda Sisleya, Pierre’a-Auguste’a Renoira, Edouarda Maneta i Paula Cezanne’a.

Pola Elizejskie (Champs Elysees)

Jest to najpopularniejsza ulica handlowa na całym świecie. Champs Elysees to słynna aleja znajdująca się w 15. okręgu miasta. Jest to najdroższa nieruchomość na całym świecie.

Znajdziesz tu luksusowe sklepy, hotele, kawiarnie, restauracje, bary, a nawet kilka znanych na całym świecie marek. Niektóre z nich to Louis Vuitton, Prada, Bulgari, Gucci, Hermes i Dior.

Łuk Triumfalny (Arc de Triomphe)

Jest to największy na świecie łuk triumfalny. Łuk Triumfalny został zbudowany w 1806 roku. Łuk Triumfalny znajduje się przy Avenue Charles de Gaulle. Znany jest również pod nazwą Grand Carrousel.

Łuk Triumfalny jest również najwyższym punktem w całym kraju i jednym z najlepiej zachowanych zabytków na świecie.

Wnioski:

Paryż to niesamowite miasto z mnóstwem ciekawych miejsc do odwiedzenia, a te atrakcje z pewnością sprawią, że Twoja wycieczka będzie niezapomniana. Wybierz się więc tam i odkryj piękno tego miasta.