Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Wakacje tanim kosztem

Wakacje tanim kosztem

Wraz ze zbliżającym się latem zbliża się także sezon urlopowy. Wiele osób z utęsknieniem czeka na dzień, kiedy wyjedzie na wakacje, aby odpocząć od codziennych obowiązków i nabrać sił na kolejne miesiące. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na dalekie, egzotyczne wczasy, drogie hotele i jadanie w modnych restauracjach. Nic jednak straconego – cudowne wakacje zorganizować można naprawdę tanim kosztem.

Wybierz właściwy kierunek

Żyjemy w czasach, w których nawet wyjazd za granice nie musi rujnować naszego budżetu. Duża w tym zasługa tanich linii lotniczych i przewoźników autokarowych, w których ofercie natrafić możemy na prawdziwe perełki za nieduże pieniądze. Oczywiście w samej Polsce mnóstwo jest atrakcyjnych wakacyjnych kierunków, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim zastanów się, jaka forma wypoczynku ci odpowiada – niektórzy z przyjemnością przeleżą swój urlop na rozległej, piaszczystej plaży nad morzem, inni wolą spędzać czas aktywnie, dlatego wybiorą raczej górskie wędrówki czy żeglowanie po jeziorach. Kiedy zdecydujesz się na odpowiednią formę swojego wypoczynku poszukaj właściwego kierunku. Być może jest to miejsce, które już od dawna chcesz odwiedzić? Jeśli brakuje ci pomysłów z pomocą, jak zawsze w takich przypadkach, przyjść może internet.

Wiem, dokąd jadę – i co dalej?

Nasze zakwaterowanie może pochłonąć niemały majątek, jednak jeśli wiemy gdzie szukać nasz nocleg także może być tani. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z couchsurfingu – jest to specjalna platforma społecznościowa, w której podróżnicy mogą znaleźć (i zaoferować) innym darmowy nocleg, jak i inne udogodnienia (np. oprowadzenie po mieście). Tani nocleg znaleźć można także za pośrednictwem stron pośredniczących w rezerwowaniu nieruchomości na krótkie wyjazdy. Znaleźć tam można nie tylko popularne hotele, ale też inne – znacznie bardziej ekonomiczne – formy zakwaterowania – hostele, kwatery prywatne, agroturystykę czy pokoje w prywatnych apartamentach. Oszczędzić możemy także na naszym wyżywieniu w trakcie wyjazdu – warto upewnić się, że wybrane przez nas miejsce noclegowe ma odpowiednie zaplecze do samodzielnego przygotowywania posiłków – dzięki temu unikniemy konieczności codziennego stołowania się „na mieście”. Jeśli chodzi o atrakcje, zwykle bez problemu znajdziemy te darmowe lub niedrogie. Warto sprawdzać, w które dni obowiązuje darmowy wstęp do popularnych muzeów itp. Z wakacji zorganizowanych tanim kosztem mamy szansę naprawdę sporo wynieść – jeśli podejdziemy do tego z głową.