Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

11 interesujących faktów o stolicach Japonii

11 interesujących faktów o stolicach Japonii

Japońskie miasta słyną z wysokiej jakości produktów i usług, a stolica kraju, Tokio, nie jest tu wyjątkiem.

Tokio jest najbardziej zatłoczonym obszarem metropolitalnym na świecie, zamieszkałym przez prawie 35 milionów ludzi. Dlatego też podczas wycieczki do stolicy należy spodziewać się wielu turystów. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o tym mieście, to trafiłeś na właściwą stronę. Oto kilka interesujących faktów na temat najludniejszego miasta Japonii.

1. Wieża Tokijska jest najwyższą wieżą na świecie

Tokyo Tower to najwyższy drapacz chmur na świecie, mierzy aż 1081 stóp wysokości! Wieża została zbudowana w 1958 roku i przez bardzo krótki okres czasu była najwyższym budynkiem na świecie.

2. W Tokio nierzadko można zobaczyć dzikie niedźwiedzie

Jeśli odwiedzisz Tokio, często będziesz mógł zobaczyć niedźwiedzia błąkającego się po mieście. Istnieje wiele teorii na temat tego, dlaczego tak się dzieje. Niektórzy uważają, że to dlatego, że na drzewach znajduje się pożywienie. Inni twierdzą, że niedźwiedzie po prostu szukają miejsca, w którym mogłyby uciec od hałasu i chaosu miasta.

3. Targ Rybny Tsukiji jest największym targiem owoców morza na świecie

Targ Rybny w Tokio jest jednym z największych na świecie hurtowych rynków owoców morza, służącym jako centrum świeżych owoców morza z Oceanu Spokojnego.

4. W Tokio mieszka więcej ludzi niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.

Na początku XX wieku populacja całego Tokio wynosiła mniej niż milion osób. Obecnie Tokio jest najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym na świecie, zamieszkałym przez ponad 37 milionów osób!

5. W Tokio mieszka więcej ludzi niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie

Choć Tokio jest najludniejszym miastem na świecie, nie jest najgęściej zaludnione. Kolejnym najgęściej zaludnionym miastem jest Dżakarta w Indonezji, gdzie mieszka około 13,6 miliona osób.

6. Budynek rządu Tokio jest najwyższym biurowcem na świecie

Budynek Rządu Metropolitalnego Tokio, znany lepiej jako Dom Rządu Metropolitalnego Tokio, jest najwyższym budynkiem biurowym na świecie. Mierzący ponad 643 stopy Tokyo Metropolitan Government House jest również 14. najwyższym budynkiem na świecie.

7. Ulica Ginza słynie z drogich zakupów

Ginza słynie z zakupów i wielu słynnych domów towarowych, takich jak słynny dom towarowy Mitsukoshi.

8. Ma najwięcej parków rozrywki przypominających Disneyland

W Japonii jest wiele miast, które słyną z parków rozrywki. Jednym z najpopularniejszych jest Tokio, w którym znajduje się kilka parków rozrywki z motywami anime i mangi (japońskich komiksów).

9. W Tokio jest więcej rowerów niż samochodów

W Tokio jest więcej rowerów niż samochodów. W rzeczywistości w całej Japonii jest więcej rowerów niż samochodów.

10. W Tokio znajduje się najwięcej lokali Starbucks

Starbucks szturmem zdobył świat jako miejsce, w którym można napić się kawy, a swoją popularność rozpowszechnił w Japonii. W 2008 roku w Tokio było prawie tyle samo lokali Starbucks, co restauracji McDonald’s.

11. W mieście znajdują się najdroższe nieruchomości na świecie

Jeden metr kwadratowy nieruchomości kosztuje w Tokio średnio 3,38 miliona dolarów. W rzeczywistości cena ziemi jest tak wysoka, że rząd został oskarżony o sztuczne utrzymywanie cen na wysokim poziomie.

Wnioski:

Fakt, że jest to najbardziej zaludnione miasto na świecie, sprawia, że Tokio jest fascynującym celem podróży. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię bogata kultura, czy nowoczesny styl życia, nie możesz popełnić błędu, jeśli chodzi o odwiedzenie tego fascynującego miasta.