Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

10 największych miast świata i fakty, które czynią je wyjątkowymi

10 największych miast świata i fakty, które czynią je wyjątkowymi

Jeśli nie znasz listy 10 największych miast na świecie, to najwyższy czas, aby się z nią zapoznać. Powinieneś mieć o nich pojęcie, zanim przyjedziesz do kolejnego miasta i odpowiednio zaplanować wizytę w następnym.

Zanim przejdziemy do listy 10 największych miast na świecie, zobaczmy, czym są i dlaczego powstały.

10. Tokio, Japonia

Tokio, znane również jako metropolia tokijska, jest stolicą i najludniejszym miastem Japonii. Miasto jest jednym z najludniejszych obszarów metropolitalnych na świecie. Liczy ponad 13,6 mln mieszkańców i jest jednym z najbogatszych miast na świecie.

9. Seul, Korea Południowa

Seul jest stolicą Korei Południowej i najbardziej zaludnionym miastem w kraju. Jest to również najgęściej zaludnione miasto na świecie. Seul, stolica kraju, został oficjalnie uznany przez konstytucję Republiki Korei za specjalny region administracyjny Republiki Korei.

8. Delhi, Indie

Delhi jest stolicą Indii i najludniejszym miastem w tym kraju. Jest to również trzeci co do wielkości obszar metropolitalny w Indiach, zamieszkany przez ponad 18 milionów ludzi i zajmujący powierzchnię ponad 1,5 miliona metrów kwadratowych. Delhi jest politycznym, kulturalnym i gospodarczym centrum kraju.

7. Miasto Meksyk, Meksyk

Miasto Meksyk jest stolicą Meksyku i najludniejszym miastem w kraju. Jest to również drugi pod względem liczby ludności obszar miejski w Ameryce Północnej, zamieszkały przez około 22,5 mln osób. Miasto Meksyk jest rozległym megamiastem i najważniejszym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i politycznym w kraju.

6. Mumbaj, Indie

Mumbaj jest stolicą stanu Maharasztra w Indiach. Mumbaj jest głównym centrum finansowym Indii. Jest najludniejszym miastem w stanie Maharasztra.

5. Pekin, Chiny

Pekin jest stolicą i największym miastem Chińskiej Republiki Ludowej. Nazwa Pekin oznacza dosłownie “Północną Stolicę” w języku chińskim i pochodzi z czasów Zachodniej Dynastii Han (206 r. p.n.e.-25 r. n.e.).

4. Nowy Jork, USA

Nowy Jork jest najludniejszym miastem w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Liczy ponad 8,6 mln mieszkańców i zajmuje powierzchnię około 100 mil kwadratowych. Nowy Jork jest często uważany za kulturalne, finansowe i handlowe centrum świata.

3. Los Angeles, USA

Los Angeles to najludniejsze miasto w Kalifornii i drugie pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. Miasto jest siedzibą władz hrabstwa o tej samej nazwie.

2. Szanghaj, Chiny

Szanghaj to największe miasto w Chińskiej Republice Ludowej i stolica kraju. Szanghaj jest czwartym pod względem liczby ludności miastem na świecie.

1. Tokio, Japonia

Tokio jest stolicą i najludniejszym miastem Japonii. Jest to również najgęściej zaludnione miasto na świecie. Tokio jest również największym pod względem liczby ludności miastem w obrębie strefy Wielkiego Tokio.

Podsumowanie:

Jeśli już przeczytałeś ten post i jesteś ciekawy, czy wiesz więcej o 10 największych miastach na świecie, ten post na pewno Ci pomoże. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci stworzyć idealny plan odwiedzenia kolejnego miasta.