Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

7 miejsc w Krakowie, które koniecznie trzeba odwiedzić

7 miejsc w Krakowie, które koniecznie trzeba odwiedzić

Planujesz odwiedzić jakieś miasto? W takim razie powinieneś odwiedzić najlepsze miejsca w tym mieście. Miasto jest piękne, ale dla lepszych wrażeń trzeba odwiedzić najlepsze miejsca w mieście. Odwiedzenie najlepszych miejsc w mieście to naprawdę przyjemne uczucie. Jeśli więc jesteś turystą i szukasz wspaniałych miejsc, to ten artykuł jest świetną propozycją. Zapoznajmy się z listą wspaniałych miejsc w mieście.

Stare Miasto

Nie ma wątpliwości, że stare miasto jest pięknym miejscem do odwiedzenia, ale jest jedna rzecz, która czyni je bardziej wyjątkowym. Jest to historyczny urok tego miejsca. Stare miasto jest podzielone na dwie części – Rynek Główny i Nowe Miasto. Na rynku można zobaczyć wiele atrakcji, a widok z okien jest oszałamiający. Oprócz Starego Miasta zachwycające są także widoki na zamki i wzgórza. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, powinieneś zwiedzić zamek i Stare Miasto. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju.

Ulica Mikołajska

Jest to drugie najczęściej odwiedzane miejsce w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć polską sztukę, ulica jest wypełniona galeriami sztuki, a obrazy, które znajdują się na ścianach galerii są naprawdę piękne.

Bazylika Mariacka

Jest to jeden z najpiękniejszych kościołów w mieście. Znajduje się tu małe muzeum, a widok z balkonu jest niesamowity.

Plac Planty

Jest to jeden z największych placów w Krakowie, a także najstarszy plac. Znajduje się tu wiele pięknych restauracji, można też zobaczyć posągi królów.

Kazimierz

Jest to jedna z najstarszych ulic w mieście. Jest to niesamowite miejsce, które warto zobaczyć, ponieważ znajdują się tam najpiękniejsze zabytki.

Zamek Babel

Jest to jeden z najlepszych i najpiękniejszych zamków w mieście. Jest to obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego. Zobaczysz tu jedne z najpiękniejszych widoków na miasto.

Klasztor Nawiedzenia

Klasztor Wizytek jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Krakowie. Piękno tego miejsca jest tak duże, że wygląda ono jak obraz.

Wnioski:

To są najlepsze miejsca do odwiedzenia w Krakowie. Jeśli już odwiedziłeś te miejsca, to jestem pewna, że pokochasz to miejsce.