Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Jak znaleźć tanie bilety lotnicze?

Jak znaleźć tanie bilety lotnicze?

W obecnych czasach podróżowanie jest niezwykle proste, jednak bilety umożliwiające podróże nie należą do najtańszych. Na szczęście nawet w najbardziej odległe kierunki można bez problemu znaleźć tanie loty, jednak warto wiedzieć gdzie i kiedy takich należy szukać.

Tanie latanie

Aby podróżować poza granice kraju należy zaopatrzyć się w bilet samolotowy, którego zakup może zrujnować domowy budżet. Warto jednak mieć świadomość tego, iż tanie latanie jest jak najbardziej możliwe, jednak na bilety powinno się polować na około 3-4 miesiące przed planowanym wylotem. Atrakcyjne pod tym względem są również cieszące się coraz większą popularnością oferty first oraz last minute. Czasy, kiedy to przyjeżdżało się na lotnisko, kupowało tani bilet i leciało w wybranym kierunku już dawno minęły. Obecnie można jednak znaleźć ciekawe oferty, przeglądając najlepiej internetowe serwisy gromadzące takie informacje. Za kilkaset złotych można polecieć nawet do odległych miejsc, jednak trzeba bardzo dobrze szukać takich ofert. W wielu przypadkach wiąże się to jednak z koniecznością odbycia dwóch lotów, czyli na lotnisko położone w innym kraju, a następnie do docelowego miejsca. W przypadku bezpośrednich połączeń bardzo ciężko natrafić na okazję cenową. Warto zatem szukać nie tylko na polskich, ale również na zagranicznych serwisach internetowych.

Wyszukiwarki tanich lotów

Aby znaleźć najtańszy bilet w wybrany kierunku warto przede wszystkim rozejrzeć się po wyszukiwarkach tanich lotów. Najwięcej opcji można znaleźć dzięki specjalnym programom komputerowym, które są jednak płatne. Wyszukiwarki internetowe porównują oferty różnych przewoźników, pokazując je od najtańszej do najdroższej. Takie wyszukiwarki o świetny pomysł, który sprawdza się znacznie lepiej niż szukanie tanich połączeń na własną rękę.

Gdzie kupować tanie bilety?

Oczywiście na początku należy znaleźć porównanie najlepszych ofert dzięki wspomnianej wcześniej wyszukiwarce. Gdy znajdzie się już najkorzystniejszą ofertę, należy następnie przejść na stronę przewoźnika, kupując bilet na wybrany lot. Dzięki temu można bowiem uniknąć konieczności płacenia prowizji pośrednikowi. Zdarzają się jednak sytuacje, w których warto bilet zakupić właśnie u pośrednika. Dzieje się tak np. wtedy, gdy lot będzie odbywał się z przesiadką, ale obydwa loty będą obsługiwane przez dwóch różnych przewoźników. Takie łączone połączenia są wówczas ubezpieczone i w przypadku spóźniania się na lot nie ma problemu ze zwrotem wpłaconych środków pieniężnych.