Pages Navigation Menu

Prywatne kwatery Sanok, Hel, Sopot i Krynica Morska

Rekordowe koncerty

Rekordowe koncerty

W kraju działają różne polskie zespoły, na których koncertach pojawia się wielu fanów, jednak to zagraniczni artyści mogą poszczycić się koncertami, w których udział bierze nawet kilka milionów osób. W świecie muzycznym takimi koncertami może poszczycić się wielu artystów, jednak którzy z nich mogą poszczycić się największą liczbą słuchaczy?

Rod Stewart

Którzy muzycy mogą pochwalić się największą ilością słuchaczy? Przede wszystkim ci wykonujący muzykę z gatunku pop, jednak na przestrzeni lat sporą oglądalność mieli również muzycy rockowi. Jednym z takich artystów jest Rod Stewart, którego koncert w 1994 roku oglądało 3, 5 mln widzów. Wynik ten robi naprawdę bardzo duże wrażenie. Koncert, który przyciągnął wówczas tylu fanów odbył się na Copacabanie w Rio de Janeiro podczas sylwestrowej nocy. Z uwagi na tak dużą liczbę widzów nie wszyscy widzieli może co dzieje się na scenie, jednak przepiękna muzyka dotarła wówczas do każdego ucha, a to przecież w tym wszystkim było najważniejsze.

Jean-Michel Jarre

Kolejnym znanym muzykiem, który może poszczycić się prawdziwym sukcesem pod względem oglądalności był z pewnością Jean-Michel Jarre. Na jego koncie znajduje się kilka prawdziwych rekordów. Pierwszy miał miejsce w 1979 roku, jednak nie ma się czemu dziwić, ponieważ widowiska tego artysty zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym przyciągają prawdziwe tłumy wiernych słuchaczy. Wspomniany koncert odbył się w Paryżu i przyciągnął aż milion widzów. Muzyk kilkakrotnie pobił jednak ten rekord, pierwszy raz w Houston w 1986 roku (1, 5 mln widzów) oraz w 1990 roku w Paryżu (2, 5 mln osób). Dosyć ciekawe jest również to, iż w 1997 roku w Moskwie na koncercie artysty pojawiło się 3, 5 mln widzów co potwierdza tylko prawdziwy prestiż tego artysty. Podczas tego koncertu Jan-Michel Jarre staną obok innego bardzo znanego artysty, a mianowicie Roda Stewarta, który również może poszczycić się bardzo dużą oglądalnością. Jest więc czego zazdrościć.

The Rolling Stones

Ostatnim tym razem zespołem, który niemal na każdym koncercie przyciąga tłumy fanów jest The Rolling Stone. W 2006 roku podczas koncertu zorganizowanego na Copacabanie koncert zespołu oglądało aż 1, 5 ml widzów. Koncert ten był dosyć widowiskowy i zorganizowany z bardzo dużym rozmachem. Scena miała bowiem wysokość 7-piętrowego budynku co z pewnością zrobiło bardzo duże wrażenie na widzach. W całej swojej karierze jeśli chodzi o koncerty, zespół może poszczycić się bardzo dużą oglądalnością, jednak zorganizowany wówczas koncert pobił wszelkie rekordy.